آموزش نصب جک درب اتوماتیک ریموتی  دولنگه 

نصب جک پارکینگ اتوماتیک  از مراحل گوناگونی تشکیل شده است. در دوره های آموزش نصب جک پارکینگ اتوماتیک به صورت حرفه ای نحوه نصب و راه اندازی این درب اتوماتیک را به شما آموزش می دهیم در این بخش به صورت خلاصه به آموزش نصب و راه اندازی جک برقی می پردازیم.

1.محل نصب جک پارکینگ را بررسی کنید.

پیش از نصب دربی که قصد دارید جک برقی را بر روی آن نصب کنید را بررسی نمایید. از سلامت درب اطمینان حاصل کنید و بررسی کنید که آیا درب به درستی باز و بسته می شود یا نیاز به آهنگری دارد . علاوه بر این کلاف درب را بررسی کرده و مطمئن شوید استحکام خوبی دارد. توجه داشته باشید که بازو درب باید بر روی این کلاف نصب شود.

2.دیوار کناری درب را برای نصب پیلت آماده کنید.

معمولا در ساختمان های نوساز نیازی به این کار نیست. اما اگر قصد نصب جک پارکینگی بر روی درب های قدیمی را دارید، باید دیوار کناری درب را برای نصب پیلت آماده کنید .

3.پایه ها را بر روی پیلت جوش دهید.

بعد از آن که پیلت را نصب کردید نوبت آن است که پایه ها را بر روی پیلت نصب کنید و زاویه مناسب را به آن بدهید. بر روی دفترچه راهنما معمولا محل نصب پایه ها و زاویه مناسب آن ذکر شده است. بهتر است پایه عقبی را با فاصله 14 سانتی متری از لولا بر روی پیلت درب جوش دهید.(البته از 8سانتی متر تا 16سانتی متر نسبت به زاویه باز شو مجاز هستید ) پایه جلویی درب را نیز روی درب نصب کنید. برای نصب پایه جلو حتما درب را باز کرده و زاویه دلخواه را در نظر گرفته و جک را تا انتها ببندید و به همراه پلیت سر جک روی درب گذاشته  همانجا را جوش دهید که درب به کناره ها نکوبد .

4.تابلو فرمان، چشمی و فلاشر درب اتوماتیک را نصب کنید و حتما برای نصب چشمی از سیم دو زوج تلفنی استفاده کنید 

بعد از آنکه بازو و پایه ها را نصب کردید نوبت به نصب دیگر قطعات است. مدار کنترلی درب بهتر است نزدیک به درب و برق باشد. همچنین توصیه می کنیم این مدار را در فاصله 150 سانتی متری از زمین نصب کنید و حتما با مطالعه کامل کاتالوگ سیم بندی انجام شود .

فلاشر را نیر در بیرون درب و بروی دیوار جلویی نصب کنید و از سیم افشان 1 یا 1.5 استفاده شود در بیشتر برد های موجود در بازار ولتاژ فلاشر 220 می‌باشد 

برای نصب چشمی یا همان فتوسل نیز توجه داشته باشید که سیم کشی به گونه ای باشد که آب به آن نفوذ نکند و فاصله 40 تا 60 سانتی متری از زمین داشته باشد.

5. سیم کشی جک برقی

بعد از آن قطعات جک برقی را نصب کردید نوبت به سوراخ کاری و سیم کشی می رسد. سیم کشی جک برقی یکی از مهم ترین مراحل نصب جک اتوماتیک پارکینگ است.نسبت به نوع جک و ولتاژ آن سیم کشی شود  در جکهای 220 ولت از سیم 3 رشته  و در جکهای 24 از سیم 2 رشته استفاده کنید توجه داشته باشید که اگر سیم کشی به خوبی انجام نشده باشد جک برقی پارکینگ به درستی کار نخواهد کرد.

اگر لوله برق خوابانده نشده بود بهتر است برای سیم کشی درب اتوماتیک پارکینگ از چارچوب درب استفاده کنید.

6.جک درب پارکینگ را راه اندازی کنید.

بعد از آنکه کار سیم کشی هم به پایان رسید برای راه اندازی درب، از یک طرف سیم ها را به بازو، چشمی و فتوسل وصل کنید و از طرف دیگر آنها را مرکز کنترل. توصیه می کنیم به نقشه سیم کشی دفترچه راهنما توجه داشته باشید.

حالا درب را از حالت خلاص خارج کرده و دستور لازم برای زمان باز و بسته شدن و غیره به درب بدهید. توجه داشته باشید مدار فرمان از 2 نوع دیجیتال و آنالوگ تشکیل شده 

نصب و راه اندازی درب اتوماتیک پارکینگ مستلزم رعایت نکات و فوت فن های بسیاری است. در دوره آموزش نصب جک برقی (درب اتوماتیک پارکینگ) به صورت کاملا عملی آموزش نصب جک درب های برقی اتوماتیک پارکینگی به شما آموزش داده می شود.